Genel

En İyi Vatka İmalatçıları

En iyi vatka imalatçıları artık sadece yabancı markalar değil. Bir zamanlar kumaşın ve elbisenin en iyisi ithal olanıdır gibi bir algı vardı. Hatta yabancı bir marka olması bile fiyatını doğrudan iki katına çıkarıyordu. Peki aynı ürünü ülkemiz üretemiyor muydu? Elbette ki üretiyordu ancak çok az kalite farkı oluyordu. Buna rağmen yabancı ürünler kendine bir marka yapmıştı. Ancak kaliteli ve yerli ürün markası da çok azdı.

Hem Yerli Hem Kaliteli Üretim

Artık hemen her sektörde yerli ve kaliteli ürünleri üretebiliyoruz. Bunlar temel ürünlerden yan ürünlere ve yardımcı ürünlere kadar hemen her çeşitte yer alıyor. Bu ürün çeşitlerinden birisi de belki de daha önce duymadığınız vatkalar olarak öne çıkıyor. Bu ürünlerin kalitesi de vatka imalatçıları ve kullanılan ham maddelerin kalitesiyle öne çıkıyor. Üstelik sanayi sektöründeki gelişmeler sayesinde vatka imalatında kullanılan her çeşit ürün ve ham madde ülkemizde de üretilip işlenebiliyor.

Peki vatka imalatçıları neye göre kaliteli sayılabilir? Bu konuda temel bazı kriterlere bakmak bile hem üretim hem de kalite açısından yeterli olacaktır. İlk olarak firma nerede üretim yapıyor gibi bir soruyla başlayabiliriz. Üretimin ülkemizde yapılması elbette hem ülke ekonomisi hem de sanayimiz için çok önemlidir. İkinci sorunuz ise kullanılan teknoloji hakkında olmalı. Özellikle sanayi söz konusuysa üretim için ne yazık ki lisans almanız gerekiyor. Bunun nedeni ise zamanında çoğu üretim yöntemlerinin başkaları tarafından bulunup kendi adlarına tescillenmiş olmasıdır. Bu konuda da iki alternatif var. İlki Çin diğeri ise Avrupa kaynaklı üretim. Tahmin edersiniz ki Çin kaynakları ve teknolojisi ucuz ama kalite olarak çok da yeterli olmayacaktır. Diğer sorunuz ise günlük üretim kapasitesi gibi detaylar hakkında olabilir. Tüm bu sorularınız için Dalteks firması örnek gösterilebilir. İstanbul’da üretim yapan firma çalışanları, kullandığı sermaye ve kaynaklar ile tamamen yerlidir. İkincisi ise üretimde kullanılan makinelerdi, firma Alman teknolojisi ve makineleriyle üretim yaparak aradığınız kaliteyi sizlere sunuyor. Ayrıca farklı ürünlerde günlük bin ve daha fazla ürün imalatı ile sürekli çalışan ve üreten bir firma olarak ülke ekonomisine de katkı yapıyor.  

Bir cevap yazın