Genel

Sütyen Cup

Sütyen tarih boyunca kadın bedeni konusundaki düşüncelerin değiştirmesi ile beraber ya önem kazanan ya da önem kaybeden bir iç giyim malzemesi olmuştur.

Sütyenin tarihine baktığımızda Antik yunana kadar dayanır. Avrupa da ortaçağ kadar uzanır. Asya da daha bugüne yakın bir tarihi olup Avrupa kadar eski değildir.

İlk sütyen tasarımları rahatlıktan uzak kaba hapseder özellikleri olan kuplara sahipti.

Bugünkü sütyen formu 1964 den günümüze ulaşır. Görüntüsel olarak kadın dünyamızın bu kadar içinde olan sütyenlerin en önemli diğer ayağı rahatlığıdır.

Doğru sütyen ölçüsü alınmayan ve bedeninize uygun giyinmediğiniz sütyenler rahatsız edici ve bedende egzama ve benzeri sağlık sorunlarına sebep olur.

Doğru sütyen ölçüsü almak ve doğru sütyen cup hesaplaması nasıl olur;

Kadınlar hamilelik ve regli günü dışında sütyen cup ölçüsü almalıdır. Üzerinde kıyafet yokken göğüsün hemen altından alınan ölçü size A yani beden ölçüsü verirken, göğsünüzün en dolgun bölgesinden alacağınız ölçüde size sütyen cup ölçüsünü yani B yi elde etmiş olursunuz.

Günümüzde sütyen kupu ölçüleri A, B, C şeklindedir.

Dalteks firmamızda daha birçok ürüne ulaşabileceğiniz gibi size en uygun, kaliteli ve anti tahriş özelliği olan pamuk elastik ya da sünger sütyen cuplarına ulaşabilirsiniz. Sütyen cup u almak için en doğru adrestesiniz.

 

 

Bir cevap yazın