Genel

Vatkalı Bone Ne İşe Yarar?

Günlük hayatta kullandığımız birçok eşyanın adını bile hatırlamıyor olabiliriz. Bunlardan biri de kuşkusuz vatkalar olmalı. Öyle ki hayatın hemen her alanında vatkayı kullanıyor olsak bile bunun ne kadar önemli olduğunu fark edemeyebiliyoruz. Mesela vatkalı bone gibi bir ürünü çok bilmiyoruz. Bunun yanında bir de ceketlerdeki vatkaları ne kadar iyi biliyoruz? Aslında tüm bunlar hakkında detaylı bilgimiz olmasa da en azında alışveriş yaparken bu küçük detaylar hayatımızı çok kolaylaştırıyor.

Vatkalı Bone ve Diğer Vatka Kullanım Alanları

Vatkalı bone nedir ve ne işe yarar bayanlar iyi bilir. Bir de film veya dizi sektöründe iyi bilinir. Vatka ile yapılacakların sınırının olmadığına sadece bu örnek bile yararlı olacaktır. Normalde vatka ile ilgili bilinen ceket omuzlarındaki yumuşak aparat olduğundan öteye geçmiyor. Ancak vatka ceketlerin yanında gelinliklerde, abiyelerde, nişan kıyafetleri gibi özel kıyafetlerde de kullanılır. Hatta botlarda bile tıpı astarlar gibi vatkalar da kullanılır. Üstelik diğer ayakkabılar gibi botlar da ayağınızın üst ya da arkasını vurur. Bunu önlemek için oralara vatka koyabilirsiniz.

Vatkalı bone aslında ilk başta gereksiz gibi görünse de çoğu zaman hayatınızı çok daha konforlu yapar. Boneleri normalde baş örtüsü ya da peruğun altına takarsınız. Ancak naylon boneler peruğu ya da baş örtüsünü kaydırır. Bu da sizi ya da oyuncuları zorda bırakır. Hatta bu yüzden artık çoğu sinema ya da dizi setlerinde aktörlerin perukları bone ile değil toka ya da başka araçlarla tutturuluyor. Bu yüzden boneyi vatka ile kullanmak daha rahat bir kullanım sağlar. Mesela boneyi vatka ile kullandığınızda başınızı sıkmaz. Normalde bone bir süre sonra cildinizde iz bile bırakabilir. Bu iz her ne kadar sonra geçse de zamanla cildinizi tahriş edebilir. Ayrıca bonenin üzerinde kullandığınız baş örtüsü, eşarp ya da yazma gibi eşyalarınız kalitesiz bir bone ile zamanla kayar. Bu da sık sık sizi rahatsız eden bir durum meydana getirir. Bu gibi rahatsızlıkları önlemek için Dalteks firmasına ait bonelerden birini kullanabilirsiniz. Böylece boneler hem daha rahat olacak hem de günlük kullanımda hissetmeyeceksiniz bile.

Bir cevap yazın